Közlemények
Júniusi Gyerekhét! (2013. július 03. szerda, 12:01)
Nyári élet az Aranykapu Óvodában (2012. szeptember 03. hétfő, 21:42)
Képek a Nyuszi Bölcsőde építéséről (2011. július 06. szerda, 00:23)
Bölcsis ismerkedő (2011. máj. 11. szerda, 20:49)
Öko-projekt az Aranykapu Óvodában (2011. március 28. hétfő, 00:49)
Óvodai beiratás ás ovicsalogató (2011. március 22. kedd, 05:34)
TÁMOP 3.1.5. ÓVODA (2010. október 26. kedd, 22:00)

Püspöki búcsúi nagymise a Kápolnánál

puspoki_mise_kA szeszélyes időjárású hétvégét követően (vasárnap reggel még esett), a 11-es misekezdésre szépen megjavult az idő augusztus 8-án, a nyúli búcsú napján. Mintegy 400-500 hívő jelenlétében került sor az idén az ünnepi nagymisére a hegyi Szent Donát-kápolnánál. Több dologban is eltért az idei búcsúünnep az eddigiektől. A legfontosabb talán az, hogy jelentős jubileumához érkezett a Szent Donát tisztelet községünkben. Immáron 300 éve annak, hogy Németországból, valószínűleg a török utáni betelepülőkkel a Rajna vidékéről hozzánk is megérkezett az elemi csapások elhárítójaként elhíresült Szent Donát kultusza. Előbb csak építménybe foglalt út menti szobrot emeltek neki, ahova évente körmenettel zarándokoltak el a nyúliak, később híveket is befogadni képes kápolnává bővült az épület, ahol már misézni is lehetett. Végül a különálló, két kis harangot rejtő tornyot 110 évvel ezelőtt egybeépítették a kápolnával. A jeles évforduló fényét jeles vendég jelenléte is emelte. Az idén Pápai Lajos megyés püspök úr mondta az ünnepi misét, mely a felújított kápolnaépület megáldásával kezdődött. A püspök atya szentbeszédében Szent Donát életpéldájának bemutatására építve a hit erejének fontosságáról beszélt. A perselypénzt az idén a temetői nagykereszt felújítására gyűjtötték. Újszerű volt e jubileumi évben az is, hogy a szentmise előtt a 300 évvel ezelőtti kuruc-kort felidéző tárogató hangjaira gyülekezhettek a hívők. Kiss Gy. László tárogatóművész produkcióját élénk tetszésnyilvánítás kísérte. A kívül-belül megújult kápolna környékének szebbé tételéhez az Önkormányzat a járda kápolna melletti szakaszának felújításával járult hozzá. A plébános úr a szentmise végén minden jó szándékú segítő közreműködésért köszönetet mondott. Az évforduló méltó megünneplése jó érzéssel, büszkeséggel tölthette el a Szent Donát-tisztelő nyúliak szívét.
Képek a GALÉRIÁBAN

Szűcs Mihály

Lépj kapcsolatba velünk

Hírlevélre való feliratkozás

Használati feltételek

Egyéb információk

Pályázati fejlesztések településünkön