Közlemények
Veres András püspök úr látogatása (2018. szeptember 16. vasárnap, 08:20)
Partnerségi hirdetmény (2018. július 21. szombat, 07:50)

Kereszt-szentelés a község écsi oldalán

voros-kereszt-20080914-18-k.jpg

Az ősziesre fordult csepergős idő ellenére több mint 200 nyúli és környékbeli jelenlétében áldotta meg Bausz András plébános úr szeptember 14-én délután azt az új tölgyfakeresztet, amely egy nemes adakozó (Wennesz László) ajándékaként kerülhetett a viharvert, megtépázott régi „vörös kereszt" helyébe községünk Écs felőli oldalán. Az ünneplésre gyülekező zászlós menet a templomból elindulva énekelve-imádkozva vonult végig a községen. A helyszíni ünneplés fényét nagyban emelte a Szent Lázár Ispotályos lovagrend és a Magyar Uniós Nemzetőrség egyenruhás képviselőinek díszőrsége. Az imák és a felszentelés után a plébános úr név szerint említve mondott köszönetet mindazoknak, akik az egyházközség részéről felkarolták az ügyet, vagy kézi és gépi munkával segítették a kereszt megújulását, környékének szebbé tételét, illetve az esemény méltó megünneplését. Az Egyházközségi Képviselőtestület nevében Salamon József fejezte ki háláját az elvégzett munkákért. Az ünneplés a résztvevők által hozott finomságokat és italokat fogyasztva barátságos beszélgetés közepette ért véget. A templom és a kápolna melletti, valamint a gerhai kereszt után ez községünk 14 keresztjéből a negyedik, amely a közelmúltban újult meg! Isten áldjon meg érte minden jótevőt!

Szűcs Mihály


Kereszt az écsi oldalon...

Út szélén őrt álló Krisztusok,
Hány fogja fel, aki átrobog,
S hány akad, aki föltekint,
Befelé nyeljük könnyeink...

Keresztek mindenütt, szerteszét,
Ki-ki vonszolja életét,
Gazdagnak lenni boldogan,
Törtetve igyekszik és rohan...

De hova sietsz, mondd, tudod,
Nem hagytad-e el Krisztusod?
El is feledted már talán?!!
Érted szenved itt fönn a fán...

Magunkszabta keresztjeink,
Látod a Krisztus rád tekint,
Értünk vonaglik, tiszta seb,
Szeretné, ki-ki értse meg:

Arcod, ha sárba hempereg,
Van, ki viszi keresztedet,
S nem hagy már egyedül soha,
Érted történt a Golgota!!!

Út szélén őrt áll Krisztusod,
Tekintsen rá, ki átrobog,
Kereszt az écsi oldalon,
Ránk fér az égi oltalom...

Nyúl, 2008. szeptember 14-én Szűcs Mihály

voros-kereszt-20080914-17-k.jpg

Továbi képek a "galéria/vörös kereszt" alatt találhatók

voros-kereszt-20080914-02-k.jpg
voros-kereszt-20080914-06-k.jpg
voros-kereszt-20080914-10-k.jpg

voros-kereszt-20080914-18-k.jpg

voros-kereszt-20080914-32-k.jpg

voros-kereszt-20080914-33-k.jpg

A régi kereszt ilyen volt:

voroskereszt-regi.JPG

Lépj kapcsolatba velünk

Hírlevélre való feliratkozás

Használati feltételek

Egyéb információk

Pályázati fejlesztések településünkön