Közlemények
Veres András püspök úr látogatása (2018. szeptember 16. vasárnap, 08:20)
Partnerségi hirdetmény (2018. július 21. szombat, 07:50)

Rendezvényeink

Ökormányzati Étterem

etlap

Bajnokok vagyunk!

„Bajnokcsapat, bajnokcsapat!”- ez és ehhez hasonló rigmusoktól zengett június 4-én vasárnap este a sportpálya és környéke. A Loland Nyúl SC felnőtt csapata az egyesület és a település történetében első alkalommal nyerte meg a megyei I. osztály bajnokságát, ezzel a megyei futball első vonalának legjobb csapataként történelmet írt. Szép volt fiúk, gratulálunk, és méltán vagyunk büszkék a teljesítményetekre úgy egyesületi, mint a település szintjén egyaránt! Varga Péter vezetőedző irányítása alatt a csapat az egész bajnokság folyamán kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtott, amikor egy kicsit akadozott a gépezet, a szív akkor is tovább lendítette a fiúkat, és megnyerték az adott mérkőzést. A bajnoki évad tavaly augusztusban kezdődött, és már az ötödik fordulóban (2016.09.11.) a tabella élére álltunk, és attól fogva nem engedtük ki a kezünkből az elsőséget. Az utolsó meccs után a nyúli sportpályán Horváth László, az MLSZ Győr-Moson-Sopron Megyei Igazgatóságának vezetője, valamint Schmiedt Henrik, településünk polgármestere adta át a fiúknak a bajnoki érmeket és a győzelmi kupákat. A bajnokság gólkirálya is csapatunkból került ki, 28 rúgott góllal Rigó Dávid nyerte a góllövők versenyét. kupa
Az egyesület vezetősége ezen jeles esemény alkalmából mondott köszönetet két olyan személynek, akik nélkül ez a klub biztos, hogy kevesebb lenne. Az egyik személy, akit köszöntöttünk aktív részese, irányítója volt az egyesületünk életének, részben neki is köszönhető, hogy a sportpályánk a mai helyén, a település központjában található. Általános iskolánk igazgatójaként az egyesület elnöke, edzője is volt egyszemélyben. A Megyei Sportigazgatóság éléről is figyelemmel, segítséggel követte az egyesület életét, és a mai napig is állandó, gondos odafigyeléssel, jótanácsokkal látja el a vezetőséget. A település is elismerte munkásságát, „Nyúl Községért” kitüntető címet és „Nyúl Község Díszpolgára” kitüntető címet adományoztak neki. A Loland Nyúl SC vezetősége az egyesületünk kiemelkedő erkölcsi támogatásáért, és múltbéli munkásságának elismeréseként Józsa Károlyt a Nyúli Sport Club Tiszteletbeli Elnökségi Tagjának választotta, és egyúttal egy bajnoki aranyérem átadásával köszönte meg eddigi tevékenységét. A másik személy egy szurkoló. Egy focicsapat a pályán 11 személyből áll, és a csapat erejét nagyban befolyásolja az a 12. fő, ami -főként a mi esetünkben- nagyon sok emberből áll, természetesen a szurkolókról van szó. A megyét járva több helyen is elismeréssel méltatták szurkolóinkat, hogy milyen szép számban kísérik el a csapatot idegenbe, és többször is tapasztalhatták a hozzánk látogató csapatok, hogy milyen bíztatásban, buzdításban van része a nyúli focistáknak. Egy olyan szurkolót köszöntöttünk, aki egykoron játékosként is kivette részét a csapat sikereiből. Pályafutását egyesületünknél kezdte és az utolsó mérkőzését is itt játszotta. Sajnos az élet közbe szólt. A pályafutása derekán egy súlyos baleset miatt nem tudott többé pályára lépni, de az első 12. csapattagként továbbra is zöld-fehér nyúli szívvel buzdítja a mindenkori csapatot. A Loland Nyúl SC vezetősége az egyesület kiemelkedő erkölcsi támogatásáért, és a csapat mindenkori buzdításáért Szalai Zsoltnak a Nyúli Sport Club Tiszteletbeli Vezérszurkolója címet adományozta, és egyúttal egy bajnoki aranyérem átadásával köszönte meg a mindenkori, fáradhatatlan szurkolását. A bajnoki cím megszerzésében a csapat mellett tevékenykedő technikai személyzet munkája is elismerést érdemel. .Az új szezonban is számítva rájuk, ezúton is köszönjük Németh László, Bognár Balázs, Raff Tamás, Horváth László és Antoni Noémi egész éves tevékenységét. A bajnokság megnyerése feletti örömünkben nem feledkezhetünk meg a nyúli sporttelep látványos fejlődéséről. Lelátókkal, öltözőkkel bővült létesítményünk, térkövezett nézői közlekedő előteret és ugyancsak térkövezett parkolót kapott. Nagy súllyal bírt csapataink jó szereplése abban, hogy ezek a fejlesztések megvalósulhattak, de a sportlétesítmény igazi haszonélvezői az egyesület sportolóin kívül az iskola tanulói és az ott rendezett rendezvények valamennyi látogatója, településünk lakosai. Óvjuk berendezéseit, vigyázzunk rá! Az egyesület vezetőségének tervében további fejlesztések szerepelnek.
Köszönet az eddigi eredményekért, és további támogatók segítsége mellett a jövőben is sikeres munkát kívánunk Stecina Krisztián elnöknek és az elnökség tagjainak, Lajtai Benedeknek és Németh Gergelynek.
A díjátadót követően az egyesület a megjelent szurkolókat, meghívott vendégeket, családtagokat vendégül látta egy ünnepi vacsorára. Az U19 csapatunk Szakács Ferenc edző irányításával a tavalyi bajnoki cím után idén a negyedik helyen végzett. A csapatban sok változás volt, és a jövő évtől ismét egy teljesen átalakult keret vág neki a bajnokságnak. U16 csapatunk Regner Róbert vezetésével a bajnokságban a 10. helyezést érte el. U14 csapatunk Mondovics Dávid irányításával két fronton is helyt állva (bajnokság, Bozsik), nagyszerű fejlődést elérve bíztató jövőképet láttat az egyesület vezetőivel. torta

Az U11 csapatnál Németh Miklós, az U9-U7 csapatnál Csizmadia Ágnes irányításával nagyon szép eredményeket értek el a csapatok, és nyugodt szívvel adják feljebb a korosztályt váltó játékosokat. A felnőtt csapat kerete a következő évadra már kialakult. A csapat vezetőedzője továbbra is Varga Péter lesz. A keretben lesz néhány változás, távozik a kapuból Varga Péter, aki egy ausztriai csapatnál próbálja ki magát, valamint Varga Zsolt az NB III. bajnokság megnyerésére törő Ajka ajánlatát fogadta el. Ezúton is kívánunk nekik sok sikert a leendő klubjukban.

orom

Szeretnénk helyükre játékost igazolni, de ez még egyeztetés alatt áll. Az egyesület vezetői Varga Péter vezetőedzővel egyeztetve a következő évadra azt határozta meg célként, hogy a minél jobb eredmény elérése mellett a feltörekvő helyi fiatalok csapatba építése a legfőbb feladat. Eldőlt már az is, hogy a bajnokság megnyerése után csapatunk nem vállalja az NB III. osztályban való indulást, mivel az olyan mértékű anyagi terhet jelentene a klubnak, amit a mai helyzetben nem tudunk felelősséggel vállalni. Csapatunk a felkészülést 2017. július 7. napján kezdi, és július 22-én Szombathelyen részt vesz a Mitrópa Kupa elnevezésű négyes tornán, ahol a Vas Megyei bajnok Körmend, valamint az Ausztriai Burgenland tartomány bajnoka és a Szlovákiai Nyitrai kerület bajnoka lesznek az ellenfelei.

Az idei bajnoki évet is mondhatjuk már, hogy hagyomány szerint Kiss Olivér és családja meghívására az S&S Szent Donát Borházban rendezett évadzáró vacsorával zártuk. Köszönjük szépen a meghívást és a vendéglátást. Végezetül szeretnénk köszönetet mondani településünk önkormányzatának, polgármester úrnak, a képviselő testület összes tagjának, hogy a Loland Nyúl SC fejlesztései, létesítményeinek modernizálása mellett kiáll és támogatja azt, hogy méltóképpen tudjuk továbbra is képviselni településünket a megyei labdarúgás első vonalában. Szeretnénk külön megköszönni a csapat három fő támogatójának az önzetlen anyagi támogatásukat, nevezetesen a LOLAND Kft-nek, a SZAWELL Kft-nek és az LBW HUNGÁRIA Kft-nek, nélkülük ezt a sikert nem tudtuk volna elérni. Köszönet továbbá minden magánszemélynek, vállalkozónak, szimpatizánsnak az egész éves szurkolásért, az önzetlen támogatásért, és bízunk benne, hogy az idei év teljesítménye meggyőzött mindenkit, aki esetleg kételkedett is egy kicsit, hogy az egyesületünknél végzett munka a lehető legjobb teljesítmény eléréséhez is megfelelő.

Megjelent: 4366 alkalommal
Értékelés:
(1 szavazat)
Kategória: AKTUALITÁSOK
kedd, jan. 08 2019 0 hozzászólás
Pályázati felhívás - V É D Ő N Ő

Nyúl Községi Önkormányzat Képviselő-testülete

                       

a "Közalkalmazottak jogállásáról szóló" 1992. évi XXXIII. törvény 20/A. § alapján

pályázatot hirdet


V É D Ő N Ő

munkakör betöltésére.

 

A közalkalmazotti jogviszony időtartama:

határozatlan idejű

péntek, ápr. 15 2016 0 hozzászólás
CSOK kapcsolatos tájékoztató - Pannon

Családi Otthonteremtési Kedvezmény - CSOK


A hirdetésben szereplő családi otthonteremtési kedvezmény Magyarország Kormánya által nyújtott támogatás.

A CSOK az eltartott gyerekek számától függően változó összegű családi otthonteremtési támogatás, amely a következő célokra igényelhető:

  • 2008.
csütörtök, máj. 26 2011 0 hozzászólás
Megélhetés nyúlon
A korábbi évszázadokban a település lakossága mezőgazdaságból élt. A hegyi részen a római korig visszavezethető szőlőtermesztés adott biztos megélhetést. A filoxéravész (1885-95) előtt több mint 300 hektár volt Nyúl szőlőterülete.

"NEFELEJCS" Nyugdíjas Egyesület támogatás

"NEFELEJCS" Nyugdíjas Egyesület

"Büszkeségpont" felújítása az 56-os hősök tiszteletére

"Büszkeségpont" felújítása Nyúlon az 56-os hősök tiszteletére

 

Csatlakozás az ASP központhoz

asp

Pilinszky János Általános Iskola

pilinsky

Lépj kapcsolatba velünk

Hírlevélre való feliratkozás

Használati feltételek

Egyéb információk

Pályázati fejlesztések településünkön